Meeldetuletus: 23.-27. september on noortekeskus suletud seoses rahvusvahelise projektiga.

7 riigi noorsootöötajad Hiiumaal

23.-28.septembril võõrustab Pühalepa valla Kultuuri- ja Noortekeskus Erasmus+ projekti „The Voice Of Invisbles II“ raames 24 noortega tegelevat inimest 7 erinevast riigist.
„The Voice Of Invisibles“ on Pühalepa valla Kultuuri- ja Noortekeskuse projekt, mille keskseks teemaks on erivajadustega noored. Projekti esimene osa toimus aasta tagasi Albaanias, kus seminari vormis toimunud koolitusest võtsid osa ka erinevate erivajadustega inimesed, kes oma igapäevatöös tegelevad ise noortega. Hiiumaa külastamise põhjuseks on aga kogemuste vahetamine ning üksteise tegemistega tutvumine. 4 päeva jooksul (nendele lisanduvad projekti 2 reisipäeva) külastame nii Palade kui ka Suuremõisa kooli ning Palade Loodushariduskeskust, nii Hiiumaa Sotsiaalkeskuse erivajadustega laste kompetentsikeskust kui ka sotsiaalkeskuse tegevustuba, meie ajakava sisse mahub ka külaskäik Kõpu õppekoha laste juurde, kus me koos Svetlana Reinmetsaga meisterdame, külastame ka Hiiumaa Vallavalitsuse sotsiaalosakonda ja üleüldse mahub meie päevakavva lisaks külaskäikudele ning ringsõitudele palju huvitavaid töötube ning õpimomente, st et päevad tulevad pikad ja sisutihedad. Üheks õhtuks oleme endale külla kutsunud ka ühe erilise lapse ema, kes oma lugu jutustades meile ühe praktilise õpikoja korraldab. Kuna aeg on limiteeritud ning programm tihe, siis ei jõua me seekord kahjuks teistesse Hiiumaa noortekeskustesse, vaid keskendume rohkem erivajadustega lastega/noortega tegelevatele organisatsioonidele. Ka meile endile saab see olema esmakordseks kogemuseks käia ja vaadata meie erivajadustega laste tegemisi ning kogu selle temaatikaga, mis meie Hiiumaa erivajadustega noori puudutab, lähemalt tuttavaks saada.
Tutvuda Hiiumaa erivajadustega noorte igapäevaelu ja tegemistega on olnud senini vaid üks meie pikaajalistest unistustest, kuid nüüd lõpuks jõudsime nii kaugele, et astume selles suunas ka esimese sammu. ( Klaire Leigri)