Rahvusvaheline lasteraamatupäev

Rahvusvahelist lasteraamatupäeva tähistatakse alates 1967.aastast Hans Christian Anderseni sünnipäeval 2.aprillil. Sel päeval korraldatakse igal pool maailmas kõikvõimalikke raamatu- ja lugemisüritusi lastele. Meiegi alustasime algavat koolinädalat inspireerituna rahvusvahelisest lasteraamatupäevast. Algatuseks kuulasime selleks puhuks maailma lastele saadetud sõnumit, mille kirjutas lastekirjanik Vagelis Iliopoulos. Selle aasta sõnum on „Ma olen raamat, loe mind“. Saime teadmisi Hans Christian Andersenist, kuulasine muinasjuttu “Metsluiged” ja lugesime ise eelnimetatud autori loodud muinasjutte.